Dobyvatel závodních tratí

Editoři děkují Vitalymu Milyakovovi, otci Nikity, za poskytnutý materiál.

9. DUBNA 2011 SPOJENÉ ARABOVÉ EMIRÁTY VYŘAZUJÍ ROTAX MAX KARTING MISTROVSTVÍ, KTERÉ SE skládají z 12 etap a využívají místo ve třech městech země - AL AIBU. RACER Z RUSKA NIKITA MILYAKOV ZÍSKÁ 1. MÍSTO V JUNIORSKÉ TŘÍDĚ ROTAX MAX NA POSLEDNÍ 12. STAGE A 4. MÍSTĚ V MISTROVSTVÍ. POSLEDNÍ STUPEŇ KARTY RACE BUDE PŘIPRAVENÁ ALAINEM V KONFIGURACI GRAND FINÁLNÍ TRASY - TAKÉ, KTERÉ BUDE V NOVÉM TÉTO ROKU PASOVÁNO VELKÉ FINÁLNÍ TĚCHTO TŘÍD.

Mistrovství motokár UAE ve třídách Rotax Max nebo UAE Rotax Max Challenge se koná od října do dubna a skládá se z 12 etap, z nichž sedm se koná v Al Ainu, čtyři v Dubaji a jedna v Abú Dhabí. V závislosti na věku pilotů je v soutěžích zastoupeno několik tříd - Cadet, Rotax Max Junior, Rotax Max Senior, Rotax Max Master a DD-2. Mistrovství se účastní jezdci z celého světa, kteří v současné době žijí v zemích SAE a v Zálivu (a nejen) a mají národní nebo mezinárodní závodní licenci. To dává těmto soutěžím mimořádný duch boje na každém centimetru trati a zábavy.

V loňské sezoně se mistrovství USA v Kartingu zúčastnil jediný zástupce Ruska a zemí SNS - Nikita Milyakov. Mladý sportovec začal motokár v Tyumen ve věku 12 let a účastnil se Pohárů federálního okresu Ural (federální okres Ural) jako součást týmu Tyumen KDT pojmenovaného po A. M. Kizhevatova pod vedením trenéra Alexandra Ovechkina. Nikita pokračoval ve své závodní kariéře v roce 2010 v Moskvě jako součást výcvikového střediska Leader pod vedením trenérů Sergei Kononova a Antona Kononova, kde se zúčastnil dvou etap mistrovství motokár RAF ve třídě Rotax Max Junior.

Dále, kvůli rodině stěhování do Dubaje (UAE), Nikita nemohl dokončit sezónu zahájenou v Rusku, ale byl schopen zúčastnit se UAE Karting Championship ve třídě Rotax Max Junior a od první etapy, 1. října 2010, se připojil k boji. Již ve třetí etapě šampionátu obsadil Nikita třetí místo a vyšplhal na pódium av dalších etapách byl velmi blízko vedoucím. Ale ne všechno šlo tak hladce.

„Černý den“ byl 10. etapou soutěže, která se konala letos 18. března v Dubaji. Nikita zaujal dobrou pozici na začátku prvního rozcvičovacího jevištního závodu a předstihl vůdce, když se dotkl jeho auta. Košík Nikita před první zatáčkou odletěla do zdi kulička. Úder utrpěl nejen zavěšení, ale selhal také sloupek řízení. Naštěstí s pilotem všechno fungovalo, žádné škody. Tým "Al Ain Racing" (Al Ain Racing), kterým je Nikita, byl schopen připravit zraněné karty na předposlední závod, kde se Nikita mohl zlomit z posledního místa na čtvrté.

Ve finále to bylo plánováno na rozvojPospěšte si a pusťte se na pódium, když ve druhém kole v prvním kole závodu, ve výsledném „zablokování“, auto opět utrpělo poškození, „nekompatibilní s pokračováním závodu“. Ale jak se říká - „selhání selhávají“ a poslední 12. etapa mistrovství bylo potvrzením. Nikita vyhrál závod ve fantastickém stylu, zlomil se z posledního místa na první, před sezonou stříbrný medailista Piers Pakenham Walsh, který skončil druhý v závodě, a šampion sezóny Abdullah Al Rawahi, který mohl pouze stoupat na třetím kroku podstavce. Podle výsledků sezóny 2010–2011 obsadil Nikita Milyakov 4. místo.

V říjnu letošního roku Nikita dovrší 16 let a plánuje pokračovat ve svých vystoupeních v další třídě mistrovství UAE Karting Championship - Rotax Max Senior. V listopadu 2011 bude mezinárodní okruh Al Ain, mezinárodní okruh, hostit Grand finále mezinárodní série Rotax Max, kde mistři z celého světa identifikují nejsilnější ve svých třídách. V závěrečné soutěži seriálu se zúčastní také jezdci z Ruska.