Nové rekordy na mistrovství světa FINA v plavání v Dubaji

Tým plavců Team Speedo ze Spojených arabských emirátů, kteří se zúčastnili 10. mistrovství světa v plavání FINA na FINA, vyhrál štafetový závod 4 na 100 metrů, čímž dosáhl rekordu v Guinessově knize rekordů.

Během prvního kvalifikačního kola předběžných soutěží, které se konaly v nedávno vybudovaném sportovním areálu Hamdan bin Mohammed bin Rashid v rámci 10. mistrovství světa FINA v krátkém plavání, ukázal Obeid Al Jesmi, kapitán národního týmu UAE rekordní čas Freestyle štafetový závod 4 x 100 m se svými bratry Saidem, Bakitem a Faisalem. "Národní tým Spojených arabských emirátů je pro mě rodina, dnes je však pro nás pocit rodiny zvlášť silný, protože jsme se stali prvním týmem ve freestyle štafetě na mistrovství FINA, který se skládá z bratrů," uvedl Al Jesmi v rozhovoru. "Věř mi, je to jedinečný pocit. Všichni jsme velmi rádi, že jsme se mohli zúčastnit tohoto mistrovství v jednom týmu a vyhrát ho."

Je třeba poznamenat, že v tento den nekončila překvapení a nové záznamy. Americký plavec Ryan Lochte vytvořil nový rekord v mistrovství tím, že plavil 200 metrů volný závod v 1: 42,38. A Rusové Stanislav Donets, Stanislav Lakhtyukhov, Evgeny Korotyshkin a Nikita Lobintsev se stali stříbrnými medailisty v kombinovaném štafetu 4 - 100 metrů. Ruský tým se celkově umístil na druhém místě v celkovém pořadí medailí mistrovství světa krátkých kurzů, které skončilo 19. prosince 2010 v Dubaji. Rusové získali 10 medailí, z toho 4 zlaté, 4 stříbrné a 2 bronzové. Stanislav Donets vynikal ve vzdálenosti 50 a 100 metrů vzadu, Yevgeny Korotyshkin vyhrál stopu motýla 100 metrů, Nikita Lobintsev se stal druhým plazem ve vzdálenosti 400 metrů a třetí - na 100 metrů freestyle. Mezi medailisty byli také Danila Izotov a Sergey Fesikov. Nejlepší výsledek ženského týmu - čtvrté místo v kombinovaném štafetu 4 až 100 metrů.

Tým Spojených států byl v SAE nejúspěšnější s 12 zlatými, 6 stříbrnými a 7 bronzovými medailemi. Uzavřeli první tři Španělé (4-2-2). Na Světovém poháru v Dubaji bylo vyhráno celkem 40 sad medailí. Národní týmy Číny a Austrálie byly před ruským týmem v počtu medailí (14 a 11), ale ztratily svou kvalitu. Číňané - 3 zlaté, 5 stříbrných a 6 bronzových medailí, Australané - pouze jedno ocenění nejvyšší zásluhy.