Na vlastní vlně!

V době, kdy jsme se poprvé setkali s MAXIM SOKOLOVEM, ZÍSKAL ABSOLUTNÍ VÍTĚZ PENĚŽNÍHO PEVNÉHO PŘENOSOVÉHO SOUTĚŽE 2009 SOUTĚŽ (1. MÍSTO), 2009 A UNIVERZITA POZASTAVENÍ POZASTAVENÍ (2009). Od poslední publikace se toho hodně stalo v Maximově sportovní biografii.

TISKOVÁ PORTRÉT

Max Sokolov, Rus, se narodil 8. srpna 1997 v Moskvě.

Od konce roku 1997 žije se svými rodiči v Dubaji.
Studium na The English College Dubai v 8. ročníku.

Koníčky: wakeboarding, snowboarding, skateboarding, tenis, fotbal, plavání, trampolína.

Hudební závislosti: hard rock.
Oblíbený film: The Simpsons.
Oblíbená hra: Guitar Hero na PS 3.

Po vítězství v soutěži Pepsi Flowboarding Competition v roce 2009, za kterou byl náš dvanáctiletý krajan oceněn hlavní cenou - výlet do Jižní Afriky, který se zúčastnil soutěží ve Wave House Durban, se Max stal populární osobou ve slavném emirátském vodním parku Wild Wadi Dubai. Po takovém jasném vítězství získal mladý sportovec své první sponzory: O'Neill, společnost zabývající se sportovním oblečením a doplňky a vodní park Wild Wadi Dubai.

Věda zvítězila

V dubnu 2010 se Max zúčastnil hlavních soutěží v Durbanu, kde získal cenu za nejvyšší skok Big Air od společnosti Red Bull. Jedinečnost Wave House Durban spočívá v tom, že existují dvě vlny: pravá a levá. Sportovci z této země jsou proto skutečně univerzální. Maxův lyžařský zážitek v Durbanu se ukázal jako neocenitelný - to jsou noví známí s nejlepšími plováky na světě a spousta nových dojmů.

V létě tohoto roku se Maxim Sokolov zúčastnil turnaje US Flow Tour 2010, kde soutěžil mezi juniory. Byl účastníkem 4 fází soutěží v různých městech Spojených států. Max si vedl velmi úspěšně, na prvních dvou místech, na druhém a třetím místě. Kromě toho Maxim Sokolov hrál v soutěžích pro dospělé na Flowbarelu (levá vlna) ve Wave House San Diego. Poté byl pozván, aby se zúčastnil show programu, který se konal v Toronto Expocentru. Tam Max předváděl své dovednosti spolu s nejlepšími americkými sportovci a také se naučil, jak dělat nové triky, mezi nimiž jedním z nejobtížnějších je back flip s piruetou.

Domů do Dubaje!

Zkušenosti získané v USA z účinkování na největších soutěžích pomohly Maxovi vyhrát soutěž Pepsi Flowboarding Competition v Wild Wadi Dubai, která se konala začátkem října 2010. Tyto soutěže odhalily nejen mistra Spojených arabských emirátů, ale také se kvalifikovaly pro účast týmu Spojených arabských emirátů na IFC - The International Flow Championships 2010 v Singapuru. Letošní mistrovství v divočině Wadi Dubai se proto konalo podle složitějšího schématu a na základě jeho výsledků byl složen národní tým 4 osob, mezi něž patřil Maxim. Max Sokolov letos vyhrál mistrovství v divočině Wadi Dubai, navíc bezpodmínečně ve všech kategoriích: Stand Up a Bodyboard. Ale pokud byl na „stojící“ desce jasný favorit, pak na „ležící“ desce byla vysoká konkurence. Maxim se však před obtížemi nezachránil a jednoduše se rozhodl vyzkoušet svoji sílu i v této kategorii, ale ukázalo se, že vyhrál.

Zprava doleva

Výsledky minulého roku lze nazvat více než působivými. Maxim se zúčastnil světového poháru, který se konal od 28. do 31. října 2010 ve Wave House Singapore, jako součást národního týmu Spojených arabských emirátů v Dubaji. Vytvořený tým poprvé nezklamal zemi, kterou zastupoval, a obešel tým Chile v závěrečném protokolu, který měl v těchto soutěžích bohaté zkušenosti. Samozřejmě by nováčci sotva dokázali vyhrát mistrovství světa hned, ale z týmu UAE se stali jedním z pěti vůdců. Podle výsledků mistrovství světa v plamenech v Singapuru vyhráli Američané, Jihoafričané obsadili druhé místo, tým Wild Card Team složený ze tří Američanů a Holanďanů obsadil třetí místo, Singapurský tým se ukázal jako čtvrtý a tým UAE se umístil na pátém místě, čímž opustil šestého sportovce z Chile místo.

Vzhledem ke specifikům soutěže a skutečnosti, že všechny týmy účastnící se mistrovství světa trénují na levé vlně a tým ze Spojených arabských emirátů je na pravé straně, nikdo takové výsledky neočekával. Určitě si mnozí mysleli, že kluci z Emirátů dostali poslední místo. Účastníci národního týmu Emirate byli neuvěřitelně obtížní - během několika tréninkových dnů bylo nutné změnit styl lyžování na opačný. Ale vzhledem k tomu, že do týmu patřili dva zaměstnanci aquaparku Wild Wadi z Jižní Afriky a Maxim Sokolov, kteří trénovali na levé vlně v USA, se Emirates dokázala dostat před silný tým z Chile. Zbývá nám poblahopřát Maximu Sokolovovi k těmto vítězstvím a popřát mu nové vlny, nové úspěchy a nové země!

Zůstaňte naladěni, Maxi! Budeme sledovat váš pokrok.