Tyson a Holyfield se sejdou v duelu v Abú Dhabí

Ve třetím zápase, který se bude konat v hlavním městě Abú Dhabí v říjnu tohoto roku, se sejdou dvě legendy o světovém boxu, Mike Tyson a Evander Holyfield.

Jak se stalo známým, na Zayed Sports City Stadium se bude konat boxerský zápas, který pojme 25 tisíc fanoušků a fanoušků boxu. Boj mezi Tysonem a Holyfieldem bude vyvrcholením první velké ceny Abu Dhabi Grand Prix Box Grand Grand Prix, předběžně naplánované na 31. října 2009.

Mike Tyson, přezdívaný „Iron Mike“, je americký profesionální boxer, který je mistrem světa v těžké váze. Ve věku 20 let se stal nejmladším mistrem světa v historii těžkých boxů. Nyní je Tyson 43 let, naposledy vstoupil do ringu v roce 2005, kde prohrál s irským boxerem Kevinem McBride technickým knockoutem v 6. kole v 10-kole boji, když McBride padl na Tysona a padl. Rozhodčí to nepovažoval za knockdown. „Iron Mike“ odmítl držet sedmé kolo boje, oznámil konec své kariéry a řekl, že nechtěl hanbu boxovat a prohrál s boxery jako McBride.

Evander Holyfield (47 let) - americký profesionální boxer, vystupující v kategorii těžké váhy, je stříbrným medailistem Pan American Games z roku 1981, bronzovým medailistem olympijského mistra v těžké váze z roku 1984 a světovým šampionem v 1. kategorii těžké a těžké váhy a je jediný čtyřnásobný mistr světa v těžké váze v profesionální historii boxu.

Holyfield vyhrál oba předchozí zápasy s Tysonem. Jeden z nich si vzpomněl po celém světě tím, že na konci 3. kola, během skety, Tyson kousl Holyfielda ze zadní horní části pravého ušního boltce, za což byl diskvalifikován. Holyfield získal rekordních 34 milionů dolarů v historii boxu za vítězství v tomto boji.

Podle nepotvrzených zpráv obdrží každý z boxerů za účast v bitvě více než 34 milionů amerických dolarů, které budou vysílány do celého světa. Většina výtěžku z této sportovní akce bude věnována na charitu autismu.

Senzační událost organizuje Suleyman Al-Fahim, generální ředitel vývojářské společnosti Hydra Properties se sídlem v emirátu, který v telefonním rozhovoru pro agenturu Arabian Business News potvrdil, že dohoda o boji byla přijata od obou stran.