Dubai Ladies Masters: 5. golfový turnaj

Již pátý rok po sobě je značka hodinek Omega sponzorem dubajského turnaje Ladies Masters Golf Tournament, který se koná v dubajském golfovém klubu Emirates. Turnaj se tradičně koná pod záštitou princezny Hayi Bint Al Hussein, manželky šejka Mohammeda Bin Rašída Al Maktouma, viceprezidenta a předsedy vlády SAE a vládce Dubaje. Je to jediný dámský golfový turnaj Ladies European Tour (LET) v celém regionu Blízkého východu.

Michelle Wi, současná zástupkyně značky Omega, se zúčastnila turnaje mezi ostatními účastníky.

První cenou turnaje je odměna 75 tisíc eur a hodinky OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial o průměru pouzdra 34 mm, vyrobené z 18 ct červeného zlata s koženým řemínkem. Každý golfista, který se zúčastní turnaje a dostane se do první jamky, obdrží cenu v podobě hodinek OMEGA Seamaster Aqua Terra Co-Axial: pouzdro 34 mm z nerezové oceli a 18 ct červeného zlata s koženým řemínkem.

Podle výsledků soutěže vyhrála čínská žena Shanshan Feng (šesté číslo světového žebříčku) turnaj s rozpětím pěti zásahů od nejbližšího pronásledovatele.

23letý rodák z Guangzhou více než úspěšně prošel všemi čtyřmi koly soutěže s výsledky 66, 65, 67 a 67 zásahů a obecně získal 21 zásahů pod „párem“. Tento výsledek byl záznamem tohoto sedmiletého turnaje. Předchozí záznam byl 18 zásahů pod „párem“. Nainstaloval ji Anika Sorenstam ze Švédska a In Kyung Kim z Jižní Koreje.

Druhé místo v turnaji se skóre 16 zásahů pod „párem“ obsadil Devi-Clare Shrifel, který na jeden den vytvořil rekord - 63 zásahů ve třetím kole. Becky Brewerton a Carolyn Masson se usadili na třetím místě se stejným výsledkem 12 zásahů pod „párem“.