Vítěz Zenitu v Matchworld Cup Dubai 2012

PETERSBURG „ZENIT“ PŘIPOJIL OLYMPIC TÝM UZBEKISTANSKÉHO „BUNEDKOR“ ÚČET 5-0 V KONEČNÉ ZÁMĚRNĚ TOURNAMENTU MATCHWORLD CUP DUBAI 2012, KTERÝ SE ZÍSKAL V OBLASTI.

Ve finálovém stožáru mohl „Zenith“ v prvních 15 minutách vyhrát s velkým skóre díky jasně vyšší úrovni tréninku, ale byl omezen pouze na jeden gól. Danko Lazovic si trestal faul za poslední možnost. Brankář národního týmu Uzbekistánu ve vlastní trestné schránce strhl Alexandra Bukharova, téměř mu způsobil vážné zranění. Dalším cílem bylo, že diváci museli počkat asi hodinu hracího času. Ve druhé polovině druhé poloviny díky dvojnásobku Alessandro Rosina zvýšil „Zenith“ skóre, které během tří minut přidalo další dva góly od Dannyho.

V další době, známý pro hraní pro CSKA a „Torpedo“, Alexander Heinrich, uspořádal malou show. Nejprve se pokusil provést vzácnou senzaci ve fotbale a hrát pokutu. Tento pokus selhal. Rozhodčí dal útočníkovi příležitost vylepšit se. Heinrich však nevyužil ani druhou šanci, když míč míří vysoko nad branku. Na cestě do finále porazil „modrobílý-modrý“ uzbecký „Bunyodkor“ (2: 1) a olympijský tým v Iráku (2: 1).

Po vítězství hlavní trenér Zenitu Luciano Spalletti řekl, že je s výsledkem potěšen: „Podařilo se nám realizovat to, co jsme plánovali: držet vysoce kvalitní hry a získat klid, což je tak důležité. Po skončení zápasu jsem šel do šatny, protože cena se mě netýká Vítězství je zásluhou chlapů, protože to byli oni, kdo „vydělali“ to, obětovali to, ale já jsem jen divák. Diváci obvykle nejsou odměňováni. A také jsem chtěl dodat, že si ceníme výsledku, kterého jsme dosáhli. z hlediska podmínek práce, a pokud jde o organizaci soutěží, kterých se účastníme. “

Poprvé se v Dubaji loni konal Matchworld Cup a díky úspěchu soutěže bylo rozhodnuto pozvat 8 fotbalových týmů k účasti v soutěži 2012. Mark Biolly, generální ředitel Poháru, v rozhovoru prohlásil, že Dubaj se zaměřením na sport a přítomností dobře vybavených moderních stadionů činí z města skvělé místo pro sportovní akce této úrovně.